kantoorboek
0

PEYMA, WORP VAN

VERSLAG OVER DE AANSLUITING VAN AMELAND AAN DEN VRIESCHEN WA

19,95incl BTW

Dit boek wordt geprint en duurt gemiddeld 5 werkdagen

  • Vertrouwd sinds 1927

  • Persoonlijke aandacht en advies

  • Vanaf 17,50 gratis verzenden NL & BE

  • Meer dan 150.000 artikelen online

Omschrijving VERSLAG OVER DE AANSLUITING VAN AMELAND AAN DEN VRIESCHEN WA

Ameland met een dam verbinden met de vaste wal. In de 19de eeuw werden hier serieus plannen voor gemaakt.
In 1850 werd het plan van Worp van Peyma (1795-1880) gepubliceerd.
Van Peyman had als jonge wiskundige al de nodige bekendheid in Friesland. In 1825 bekritiseerde hij de structuur van dijken en berekende een nieuw model, waarbij de golven hun kracht verspillen.
In 1849 emigreerde Van Peyma naar New York. Na zijn vertrek naar het Verre Westen werd zijn Verslag over de aansluitingvan Ameland aan den Vrieschen wal en de opslijking van het wad gepubliceerd.
Het plan werd nooit gerealiseerd. Echter P.J.W. Teding van Berkhout bedacht een ander plan, dat wel tot uitvoering werd gebracht.
Ondanks dat dit plan nooit tot uitvoering is gebracht hoort dit boek in de Historische Waddenreeks. Het is het eerste plan waar serieus naar gekeken is.

Reviews

0.0/5.0

Gemiddelde uit  0 reviews

Nog geen reviews geschreven