kantoorboek
0

BEEK E.A., RENE VAN

VAN GLAS

34,95incl BTW

Nog niet verschenen. Wordt verwacht op: 14-05-2025

  • Vertrouwd sinds 1927

  • Persoonlijke aandacht en advies

  • Vanaf 17,50 gratis verzenden NL & BE

  • Meer dan 150.000 artikelen online

Omschrijving VAN GLAS

Glinsterend glas uit de Romeinse oudheid
Ook in de Romeinse tijd speelde glas een belangrijke rol in het dagelijks leven. Denk aan flessen voor olie of wijn. Of kleine flacons voor geurige olie. Van glas, gemaakt in de oudheid neemt je mee in dewereld van glas in de oudheid en duikt in de productietechnieken die al sinds die tijd, en nog altijd, worden gebruikt.

Glas is een van de meest intrigerende materialen die we kennen. Het combineert een aantal aantrekkelijke eigenschappen. Nu eens zijn de kleuren betoverend mooi, dan weer is de doorzichtigheid bewonderenswaardig. Het reageert niet gemakkelijk met andere stoffen en absorbeert daardoor geen luchtjes. Nadeel is de kwetsbaarheid. Maar het is wel goed te hergebruiken, iets wat men in de oudheid al wist. Het Amsterdamse Allard Pierson heeft een rijke collectie archeologisch glas. De afgelopen jaren is onderzoek gedaan naar diverse stukken, vooral
gericht op technische aspecten. Hoe werd het glas gemaakt en uit welkeelementen bestaat het?

Dit boek bevat behalve een catalogus van de collectie archeologisch glas van het Allard Pierson, ook diverse hoofdstukken met aandacht voor uiteen lopende spannende en nieuwe onderzoeken naar glas uit de oudheid.

Leesfragment

Reviews

0.0/5.0

Gemiddelde uit  0 reviews

Nog geen reviews geschreven